Centrum Psychoprofilaktyki i Psychoedukacji

CPP istnieje od 1998 r. Nasze usługi świadczymy prywatnie. Od ponad 15 lat skutecznie leczymy zaburzenia funkcjonowania naszych Pacjentów. Zaufaj nam i podejmij leczenie - jesteśmy tu, aby pomóc i Tobie.

Jesteśmy zespołem doświadczonych lekarzy, terapeutów, psychologów i pielęgniarek .Świadczymy usługi medyczne w zakresie leczenia psychiatrycznego oraz leczenia uzależnień.


EL dnia 21 gru 2013 Drukuj

ZADZWOŃ lub NAPISZ do nas:

  • 71 364 50 23
  • 515 248 641

EL dnia 29 sie 2013 Drukuj

Depresyjne Myślenie

Depresja jest powszechnie występującym zaburzeniem psychicznym, jest też jedną z najczęstszych chorób.

Nie jest łatwo ją rozpoznać, nie jest łatwo ją leczyć


EL dnia 08 paź 2009 Drukuj

Depresja

Przejmujący smutek, rozpacz, brak energii i chęci do jakiegokolwiek działania. Brak choćby odrobiny wiary, że może być lepiej, nadziei, że coś się zmieni, a co za tym idzie motywacji do jakiejkolwiek aktywności, czasem nawet wstania z łóżka. Przede wszystkim zaś wszechogarniające poczucie pustki, nicości i bezsensu własnej egzystencji. Bezsensu, który w połączeniu z cierpieniem i przekonaniem o byciu ciężarem dla otoczenia, które ostatecznie doprowadza do myśli czy prób samobójczych. Do tego dochodzą problemy ze snem czy jedzeniem … Tak może wyglądać świat osoby chorej na depresję. Piszę „może”, bo każdy chory przeżywa swoje cierpienie indywidualnie, odczuwa trochę inny zespół objawów. Nie zmienia się fakt, że jest to choroba, którą można a nawet trzeba leczyć. Choroba podwójnie przykra bo często odbierana przez postronnego obserwatora jako fanaberia, użalanie się nad sobą, metoda na uchylanie się od obowiązków.


EL dnia 06 paź 2009 Drukuj

Depresja jest aktywna

DEPRESJA - tak określamy nasze samopoczucie, kiedy jesteśmy przygnębieni, zasmuceni, rozgoryczeni, rozczarowani, czyli kiedy nie mamy powodów do radości. Jednak depresja tak potocznie określa stan naszego ducha w danej chwili. Ten stan trwa przeważnie kilka dni lub godzin i jest związany z zadziałaniem na nas jakiegoś zdarzenia. Bywa, że sami myśląc pesymistycznie możemy taki stan wyzwolić. O depresji, którą należy leczyć można mówić dopiero wtedy gdy taki stan trwa nie krócej niż dwa, trzy tygodnie. Wtedy otoczenie powinno zacząć działać, chyba że my sami znajdziemy w sobie tyle siły by przełamać tą negatywną energię. Na przestrzeni życia właściwie każdy z nas doświadcza takiego dyskomfortu, który można nazwać depresją. Dlatego jest to jedna z niewielu chorób psychicznych, którą akceptujemy, tolerujemy i nie napiętnujemy. Rzadko kto zdaje sobie sprawę na czym naprawdę polega depresja. Pomimo, że występuje najczęściej ze wszystkich chorób i zaburzeń psychicznych, pomimo, że jest najlepiej poznana nadal stanowi poważny problem społeczny bowiem często wyklucza człowieka okresowo lub na stałe z życia. Mamy dostęp do wszystkich najnowszych doniesień ze świata, mamy coraz więcej leków, a jednak nadal jest wyzwaniem dla psychoterapeutów i lekarzy.


EL dnia 06 paź 2009 Drukuj

Szukasz pomocy?


Copyright © CPP 2009 Elżbieta Lipnicka
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.04 | 1,063,733 Unikalnych wizyt | jQ Blog